Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Gerçek Tarot Öykülerinde Bu Hafta: Çiğdem ile Barış

             

BARIŞ İLE ÇİĞDEM

Barış benim iki senedir danışanım. Duygularını çok yoğun yaşar. Çok sık geldigi için onu çok iyi tanır ve analiz ederim. Enerjisini bire bir hissederim .

Bir gün etekleri zil çalarak bana geldi, “ben aşık oldum ablam” dedi. “Kime Barış, hayırdır? Sen evli değil misin Esra’yla?” dedim. “Bak hele şu kartlarına bir, karıştır ne olur hadi” dedi sabırsızca.“Beş kart çek” dedim.

“Barış, Esra’yla uzun zamandır aran açık, sürekli bir tartışma halindesiniz. Çocuklara yazık, kırk iki yaşına geldin artık, hayatına bir yön vermelisin. Ya Esra’yı anlamaya çalışmalısın, ya da boşanmalısınız. Siz savaşıyorsunuz. Savaşta kazanan olmaz Barış, ikiniz de üzülürsünüz.” “Ver bakalim dört kart daha. Yeni biriyle tanışmışsın. Ohooo, ateş bacayı sarmış bile! Ama dikkat et Barış, sonu çok acı.”

“Aman abla, güzel bir şeyler söyle, aşığım diyorum. Sen diyorsun sonu acı...”

Barış beni dinlemedi. Aşk laftan anlar mıydı ki dinlesin... Çigdem’le dolu dizgin başladı. Çiğdem, sorunları olan bir kadındı. Bosanmıştı, bir oğlu vardı. Eski eşinden sürekli şiddet görmüş, itilip kakılmıştı; insanlara güvenmiyordu. Çok sık buluşuyorlardı Barış’la. Barış çok âşıktı ona. Ara sıra bana gelirlerdi. Barış’a için için üzülürdüm. Biliyordum, kötü şeyler olacaktı, ama ona söylemezdim. Barış duymak istemiyordu. Bir gün Esra öğrendi. İnkâr etmedi Barış, “evet” dedi “seviyorum onu”. Barış ve Çiğdem aynı iş yerinde çalışıyorlardı.

Esra şikayet etti patronuna Çiğdem’i . “Yuvamı yıktı, Barış’la birlikteler” dedi ve sonuç: Çiğdem işsiz kaldı. Tüm hırsını Barış’tan çıkardı. Ayrıldılar, barıştılar, bir daha ayrıldılar... Defalarca sürdü bu durum. Barış Çiğdem için dağları delerdi, ancak Çiğdem mesafeliydi. Bilirdim, Barış’ın onu sevdiğinin çeyreği kadar sevmezdi onu. Çiğdem tabii ki yeni bir iş buldu. Barış bu arada boşandı. Çiğdem’i o kadar seviyordu ki, tek derdi onunla evlenmekti.

 


<< Medyum Helin'le en iyi tarot falı deneyimini yaşayın >>


Bir gün Barış, elinde tek taşla bana geldi. “Abla” dedi, “ne diyorsun, evlenme teklifi edicem Çiğdem’e.”

Kartları karıştırdım. Yüzüm solmuş. “Ne oldu” dedi,” “yine ne oldu?!”.

“Bak” dedim, “sana nasıl kıymet verdiğimi bilirsin, bu falda yanılmak istiyorum ama evlilik yok size.” “Sus abla dedi, sus”. Küstü bana ve gitti. Yüzük taktılar.

Bir gün Barış’ın oğlu rahatsızlanmış, Barış uçarak çocuğunun yanına gitmeye çalışırken konuyu bildiği halde “gitme, ne gerek var eski karını göreceksin” diye kavga çıkmış aralarında. Başka bir gün başka kavga... Sonra terk etti Barış’ı. Bu hikaye çok uzun aslında.

Barış geldi, yine ağlıyor koca adam... “Bana gelsin, bana dönsün, bir kolumu feda edeyim, kessinler! Söyle ablam ne zaman gelecek, söyle!”

Çiğdem gelmedi... Çiğdem dönmedi...  Barış bir sene yas tuttu, çırpındı..

Bugün Barış bana geldi, yüzü pek bir güleç... “Hayırdır Barış?” dedim

 


<< Gelecek falınıza Medyum Helin baksın >>


“Her şeyi gören ve bilen ablam Helin, ben hata yaptım. Çiğdem’i sevdiğim kadar karımı sevseydim, onu anlamaya çalışsaydım çok mutlu olurdum.  Oysa Esra beni ne kadar severdi...”

“Hayırdır ,” dedim “kafana taş mı düştü?”

 “Çiğdem’in hayatında biri var ve onunla çok mutlu. Ben iki senedir boşa çırpınıyorum, olmuyorsa olmuyor. Hadi kartları karıştır abla, Esra beni affeder mi?”

Bu tarot masalı da böyle biter. Esra Barış’ı affedecek mi, haftaya göreceğiz.

Sevgiyle kalın

Medyum Helin

İlgili diğer yazılarımız:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...