Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Şarkılardan Fal Tuttum: Serhat ile Öznur

 

SERHAT İLE ÖZNUR

Merhabalar bitanelerim,

Gönlüm bugün sızlıyor. İnsanız işte... Kah keyifli , kah hüzünlü. Eylül ayından mıdır nedir, bir hüzün var üzerimde. Epeydir yazmıyordum.  Bir tarot masalıyla size şarkılardan fal tutmak istedim. Biraz hüzünlü bir hikaye. Bakalım beğenecek misiniz...

Ankara’da Yüksel caddesindeyim. Burada sokak sanatçıları çoktur. Gençten bir delikanlının ağıdı kulaklarıma takıldı. "Gidelim buralardan “ diyor avaz avaza... Bu şarkı kimlere gelsin?

Osman’a, Songül’e, Ebru’ya, Onur’a, Şahin’e, Arzu’ya,  Sezel’e, Meral’e, Özgür’e , Serhat’a, Öznur’a , ve adını yazamadığım yüzlerce gitmek isteyene...

 


Aşk hayatının geleceğini Medyum Helin'e sor. Üstelik 10dksı sadece 1 Euroya! 

Medyum Helin'e Danış


  

Hadi birlikte dinliyoruz Nazan Öncel’den:

 

Söyleyin yarime baharları beklesin

Söğüdün dalları bugün eğilmesin 

Beni geçirmeye kardeşim gelmesin 
Annesinin bir tanesini kimseler üzmesin 

Gidelim buralardan 
Dayanamiyorum 
Gidelim buralardan 
Unutamıyorum 

Yükleyin ne varsa gönlüme demlensin 
Ayrılığın üstüne hasretim eklensin 
Beni geçirmeye yalnızlığım gelsin 
Ya dönülür ya dönülmez kimse üzülmesin

 

Serhat bana sevgilisiyle gelirdi.Nasıl da severdi Öznur’u. Öznur’un hastalığı onları kara bir gölge gibi takip ederdi. Serhat ile Öznur ilkokuldan arkadaşlardı. Sekiz katlı binanın alt katında Serhat , yedinci katında Öznur otururdu.

Çocukluk aşkım”, derdi Serhat. “Çok sık tartışıyoruz Helin abla” demişti bir keresinde, “Öznur herşeyi yanlış anlıyor, onu sevdiğime bile şüpheyle bakıyor. Oysa o benim aldığım nefes, bunu ona söylediğimde bana inanmıyor. Bazen de çok mutluyuz, ilkbahar çiçekleri gibi.”

Kartları karıştırdım, yüzümün grisini hissettim. Ankara’nın ayazı oldu içim. Konuşamadım.

Serhat “Ne oldu ablam?” dedi. “Araya mezar girdi” diyemedim . O sıra hafiften müzik çalıyor: “gidelim buralardan, dayanamıyorum"

İki sene önceydi, bu olanlar. Öznur’un bedeni beton zemine çakıldı. Öznur sığamadı dünyaya. Serhat’ın aşkı , çocukken uğradığı tecavüzün acısını sökemedi ruhundan.

Aradan bir buçuk sene geçti. Acılar unutulmaz ama yaşam devam eder. Serhat, Buse’ nin güzel gülüşüne yakalandı. Fakat suç işliyorum sandı.  Beton zemini gördükçe, Öznur’a ihanet ediyor sandı.

Buse’ye dedi ki “gidelim buralardan bahar bahçeye.” Datça’da yaşıyor onlar. Mutlular. Öznur gölgelendirir bazen dünyalarını. Birlikte çiçekleri koklarlar. Betona inat...

Serhat delikanlı adam, hep bir kaybetme korkusuyla arar sık sık Helin ablasını...

Haftaya görüşmek üzere:)

MEDYUM HELİN

 

Siz de yazının altına yorum olarak isminizi bırakın, Medyum Helin bir sonraki hafta sizin için bir şarkıdan fal tutsun! :)

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...