Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Herkes Ederi Kadar - Ne Eksik Ne Fazla! (Medyum Sezgi Akbulut)

 

NE EKSİK NE FAZLA...

Canın yanıyor biliyorum... Her şeyi dökmek istiyorsun ortaya. Bağıra bağıra anlatmaya çalışıyorsun biriktirdiklerini. “Bu muydu?” diyorsun. Kavga içindesin hâlâ... Hem kendinle, hem onunla, hem de yaşadıklarınla... Her şey kördüğüm oldu, her şey karıştı. Çözmek için çırpınıyorsun, birşeyler yapma dürtüsü var içinde.

  

Yere göğe sığamıyorsun. “İçim alev alev yanarken duramam” diyorsun. “Bunu yapmalıyım, böyle olmalıyım.” “Böyle demeliyim.” Anlık ve hızlı geçişler yapıyorsun.

Fevri kararlar alıyorsun. Daha sıcağı sıcağına engelliyorsun onu. Veya görsün diye mutlu mesut boy boy fotoğraflar paylaşıyorsun. Onu kıskandırmak için sevmediği kişilerle görüşüyorsun. Alakasız saatlerde çevrimiçi olup şüphe uyandırıyorsun.

 

 Sezgi Akbulut'la aşk hayatınıza dair tüm bilinmeyenleri keşfedin >

 

Bir yandan gitmesin istiyorsun, bir yandan da “gerçekten giderse” deyip, korku yaşıyorsun. Tüm bunları saniyeler hızında yaşarken hayattan,enerjinden, vaktinden çalıyorsun. Başkalarına eyvallah etmezken, O’na minnet ediyorsun! Oysa o seni kendi sınırlarından koparak kadar güçlü değil ki... Senin bir çizgin hep vardı. Yine var... Hep olacak, olmalı. Seni üzene, sana haksızlık edene hatırlatsana...

Nasıl mı?

O seni yarı yolda mı bıraktı? En kötü zamanında yanında durmadı mı? Öyleyse sen niye oradasın hâlâ, senin de gitmen gerekmez mi? Seni aramıyorsa, sen de onu arama. Sana bağırıyorsa sus. Susuyorsa konuşma. Soğuk davranıyorsa, sen de öyle davran! Uzlaşmıyorsa, yanaşma. Kaçıyorsa, bırak. Yorulduğunda durup arkasına bakacak ya hani, baktığında seni göremesin. Bilsin ki hep peşinden koşan sen, artık yoksun! Ne eksik, ne fazla...

İnsanlar ederi kadar olsun senin hayatında!

SEZGİ AKBULUT

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...