Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

İlişkilerde Kıskançlık: Nilay ile Mert'in Öyküsü

 

NİLAY İLE MERT

Bir tarot masalıyla daha karşınızdayım. Sevgiler paylaştıkça çoğalır, acılar azalarmış. Bu hafta size Nilay ile Mert’in tarot masalını anlatmak istiyorum.

Gece gece telefonum çalıyor, mum alevi gibi titreyerek. Geceleri hüzünler daha bir acıtır, bilirim. İnsan daha bir kimsesiz kalır... Daha bir ihtiyaç duyulur seni anlayana , dinleyene. Telefonun ucundaki ses, ağlıyor. Bir konuşabilse, adını soracağım. Saniyeler geçti, hıçkırdı, yutkundu... “Ben Nilay” dedi...

 


Aşk hayatının geleceğini Medyum Helin'e sor. Üstelik 10dksı sadece 1 Euroya! 

Medyum Helin'e Danış


 

"Merhaba Nilay, nasılsın?"

İyiyim diyemedi.

“Ablam,” dedi “Mert evlenmiş, inanabiliyor musun, evlenmiş!”

Yine bir sessizlik hakim oldu. “Kartları karıştırıyorum birtanem” dedim. Sesi çıkmadı.

“Helin abla canım çok acıyor, güzel bir şeyler anlat” dedi. Başladım anlatmaya ...

“Mert ile sen birbirinizi severek evlenmişsiniz. Her şey güzel aslında. Ama senin içini kemiren bir şey var, deli ediyor seni. Kıskançlık...”

“Neden Nilay ? Mert seni bu kadar severken aldatmaz ki. Aldatmamış da zaten. Evde sürekli bir tartışma hali. Sevgiyi tüketmişsiniz. Telefonunu kurcalamış, nerede olduğunu sürekli sorgulamış, cok eski okul arkadaşından bile kıskanmışsın onu.”

“Evet Helin ablam, hepsini yaptım. Ama bak yanılmamışım, beni aldattı.”

“Hayır Nilay, aldatmadı. Siz boşanalı üç sene oldu ve hayatına yeni biri girdi. Evlendi yeniden.”

“Nilay, birtanem, aşırı kıskançlığın altında kendine güvensizlik yatar. Kendine değer vermeyi , kendini sevmeyi öğrenmelisin. Kendini sevdiğin zaman bu sorun kökten hallolur” dedim.

“Helin abla Mert bana geri dönecek mi? Söyle ne olur!”

Kartlarımı karıştırdım. “Evet” dedim “geri dönecek.” “Bu evlilik bir yıl sürecek. Mert sana âşık, evlendiği kızda seni arıyor, bu yüzden de olmuyor. Seni unutmak için yaptığı bir evlilik bu.”

Havalara uçtu Nilay. Hıçkırıkları kahkahaya dönüştü.

Nilay kendine ve sevgiye güvenmeyi öğrendi. Mert ise birini unutmak için başkasının yara bandı olamayacağını öğrendi. İnsanların duygularına değer vermeyi ve emin olmadan yapılan bir evliliğin kişiyi ne kadar yıprattığını öğrendi. Mert bir sene sonra boşandı. İki senedir Nilay’la birlikte. Evlilik için erken diyorlar.

Nilay geçenlerde beni aradı. Güneşli güzel bir Eylül öğleden sonrası. Sesi bir kuş cıvıltısı. Dalgaların kumsala vurması gibi umut yüklü. “Helin abla” diyor “herkesin kendine ait bir odası varmış, öğrendim. Kişiye saygı duymak ve güvenmek aşktan kıymetliymiş, öğrendim. Ben Mert’e güven duyup sorgulamadıkça, o bana daha bir bağlandı. Beni bu kadar seven birisine ben nasıl zulüm etmişim, anladım. Seni seviyorum, iyi ki varsın demek için aradım.        

“Ben de seni seviyorum Nilay” dedim, “ben de seni seviyorum...”

Sevgiyle, aşkla kalın.

Medyum Helin

 

Size önerdiğimiz diğer yazılar: 

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...