Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Beyaz Atlı Prensiniz Gelecek Mi? Kusursuz Aşk Mümkün Mü?

                                             

BEYAZ ATLI PRENS

 

Hepimiz beyaz atlı prensimizi/prensesimizi arıyor, bulamayınca da hayal kırıklığına uğruyoruz. Peki ama ideal eş ya da ilişki cidden mümkün mü? Kusursuz aşk gerçek mi? Medyum Helin yazdı...

***

Bizi yalnızlıktan, sıkıntıdan, ailemizden, mutsuzluktan, kötü bir ilişkiden kurtaracak beyaz atlı prensi beklemekle geçiriyoruz hayatımızı... Sonra onu bulduğumuzu sanıyor, ona en güzel anlamları yüklüyoruz. Sonra bir bakıyoruz ki gelen beyaz atlı prens değil. Olsa olsa seyis bu 😄

Beyaz atlı prensini bekleyenler sanırım kendilerini sadece bir prense layık buluyor, mükemmel olduklarını düşünüyorlar. Bir rüya aleminde yaşıyorlar. Sanal paylaşım siteleri yaygınlaştıkça mertlik , romantizm, aşk öyle bir arttı ve kıymetlendi ki, sormayın gitsin! Bu devirde herkes prens, herkes prenses...

 


Aşk hayatının geleceğini Medyum Helin'e sor. Üstelik 10dksı sadece 1 Euroya! 

Medyum Helin'le 10 dksı 1 Euro'ya konuş >


Beni bu yazıyı yazmaya zorlayan bir dürtü var içimde. “Yaz” dedi bir ses. Onları uyandır derin uykudan, çıkart onları masal dünyasından. Gerçekten ideal erkek/eş mümkün mü? Mükemmel, sorunsuz bir ilişki mümkün mü?

Fallarımda gerçekleri söyleyince kızıyor bana kimileriniz. Peki ama ne yapayım, ninni mi söyleyeyim güzel güzel. Sonra rüyanız kabus olunca hayal kırıklığına uğramayacak mısınız? “Helin ablam dediğin olmadı, oysa ben sana inanmış, umut etmiştim” demeyecek misiniz?

Sanal ortamda, sosyal medya üzerinden başlayan tüm ilişkiler böyle demiyorum. İçlerinde tabii ki iyileri, güzelleri var. Harika bir aşk yaşayıp evlilikle noktalanan örnekler var. Bunları duydukça mutlu oluyorum.

 Ben diyorum ki, yalandan söylenen sözlere, kopyala yapıştır şiirlere sırf inanmak istediğiniz için inanmayın. Gerçeklerle yüzleşin! Hayal kırıklığınız sizi diplere çekiyor. Beyaz atlı prens inanın yalnızca aşk romanlarında... Gerçek hayatta prens mırens yok!

Siz nasıl mükemmel değilseniz, karşı taraf da değil. “Ben onun her halini sever miyim” diye tartın kafanızda. Aşk iki kişiliktir. Zihninizin yarattığı insana, hayal ürünü birine aşık olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Mükemmel insanı düşünüp ona aşık oluyoruz, sonra gerçekler hayallerimizle uyuşmayınca hüsrana uğruyoruz.

Haftaya görüşmek üzere. Ben sizin için hep buralardayım. Çözümsüz kaldığınızda arayınız bitanelerim.

Sevgiyle, aşkla kalın

MEDYUM HELİN

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...