Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Tesadüf Diye Bir Şey Gerçekten Var Mı?

 

Hayatta Tesadüf  Yoktur!

Her ne kadar yaşadıklarımız bize tesadüf gibi gelse de, bazı olayların bir tesadüf olmadığını, olayların kendi içerisinde bir düzen taşıdığını çok sonradan fark ederiz. Olaylar, başımıza rastlantısal olarak gelmez. Hayatın bütün amacı farkındalığımızı artırmak, kendimizi geliştirmeye çalışmak ve bunların sonucunda da aydınlanmaktır. Bu konudaki derin düşünmelerimiz, olaylar arasındaki sebep sonuç ilişkisini zamanla idrak etmemize yol açar. Hayat bir kelebek etkisidir.

Benzer olaylar sürekli başımıza geldiginde, olayların tesadüf olmadığını fark etmeye, neden hep aynı tip olayların ve aynı tip insanların hayatımızda "Kaos"a neden olduğunu düşünmeye başlarız. Nihayetinde ise kötü olan kaderimize dem vururuz. Halbuki buradaki olay, gereken dersleri almaktır.

 

 


medyum


Ancak olaylar olup bittikten sonra kaos içerisinde gizlenmiş olan düzeni görebiliriz. Bu noktada, kendimizi aydınlanmaya zorladığımızda, bu olayların sırlarına ermeye başlarız. Sürecimiz ne kadar hızlı olursa, karanlığın ve aslında "kaos" olarak gördüğümüz olayların arkasında adeta konuşan bir ilim olduğunu fark ederiz. Olayların ardındaki sırları çözmek ve bu farkındalıklara varmak, kişinin kendi ruhsal gelişim sürecine bağlıdır. Ruhsal seviyenin ilerlemesi ise kişinin farkındalık seviyesi ile doğru orantılıdır. 

 

Dilek Göker'le aydınlanmaya var mısınız? >

 

 

İnsanoğlunun ömrü, kainatın işleyişi göz önüne alındığında ancak anlık bir zaman dilimine tekabül etmektedir. İnsanoglu ölümlü olduğunu bildiği için hep haz ve mutluluk peşinde koşup egosunun kurbanı olmayı tercih ederek, başına gelen özellikle  olumsuz olayların sorumluluğunu almayı hiç istemez ve sürekli etrafındakileri suçlayarak yaşar. 
 
Farkındalık noktasına gelebilmek için öncelikle kaos'a teslim olmamak, düşünmemiz ve hareketlerimizi gözden geçirmemiz gerekmektedir. Bu nokta belki de bizi en zorlayan nokta olacaktır. Bizler çoğunlukla "Ego"muza yenik olarak yaşarız ve ruhumuzun sesine fazla kulak vermeyiz.Bundan dolayı, bu farkındalığın oluşması zaman almaktadır.  Egomuzun sesini ne kadar az dinlemeye başlarsak, olaylar arasındaki ilişkiler ağını o kadar hızla çözmeye başlarız. Sonuç olarak, olayların farkında olduğumuzda,  asıl nedenlerini ve bize "tesadüf" olarak gelen durumları çözmüş oluruz.  
 
Bu süreç çok zorlayıcı olsa da hayatın büyük "Yap -Boz" oyununu çözmek hayatımızı daha anlamlı ve mutlu yaşamamıza sebep olacaktır. 

Medyum Dilek Göker

 

 Beğenebileceğiniz diğer yazılar:

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...