Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Gönderilmemiş Mektuplar: Hülya'dan Ahmet'e Mektup Var

Merhaba sevgili okurlarım,

Bildiğiniz gibi her hafta sizin için bir mektubum var. Sizin duygularınızı sizin için yazıyorum. Bu haftanın mektubu Hülya’dan geliyor:

                      

“Ahmet,

Sensiz ölürüm sanmıştım ama ölmedim. Galiba artık insan insana nasıl kötülük yapabilir ve nasıl bu kadar vicdansız olabilir, öğrendim.

Bunca zaman sustum. Kendimi iyileştirmekti derdim. Kendimi suçlamakla geçti yıllarım. Ben seni nasıl da sevmiştim... Masal kahramanımdın benim.

Yine yıllar öncesine gittim. Nasıl da seviyorduk birbirimizi. En azından ben seviyordum, deliler gibi... Evlilikten bahsediyorduk. Sadece işlerimizi yoluna koymamız gerekiyordu. Beklerdim. Beklerdik...

 


Aşk hayatının geleceğini Medyum Helin'e sor. Üstelik 10dksı sadece 1 Euroya! 

Medyum Helin şu anda online! >


 

Gençlik işte, heyecanlı zamanlar, kanımız alev almış. O gece yakınlaştık senin o öğrenci evinde. Bir süre sonra hamile kaldığımı öğrendim. O kadar toydum ki... Okulun bitmişti zaten, an meselesiydi işe girmen. Ben çalışıyordum zaten. Hemşire olarak başlamıştım işe. Bebeğimizi öldürmeyelim evlenelim dedim. Zaten evlenmeyecek miydik? “Olur” dedin “evlenelim”.Annenle konuştun. Bu dünyada varın yoğun bir anacığın bir ben değil miydim?

Ama öyle değilmiş. Annen beni istemedi. Başka bir mezhepten olmamdı sebep. İnsan kendi seçmediği bir şeyden ötürü suçlanabilir miydi? Anlamadım önce. Anlayamadım. Nasıl yani dedim nasıl? Bebeğimizi mi öldüreceğiz ? Annene hayır diyemiyor musun? Haykırdım... Annenin onayı olmadan benimle evlenemezmişsin.

Bebeğimizi aldırdık. Tayinimi istedim. Şehri, seni ve her şeyi terk ettim.

Yıllar geçti. Sanırım altı yıl. Telefonda sesini duyunca kanım dondu. Annem öldü dedin ve ben yalnızım.

Alacağın olsun Ahmet... Ben de yalnızım... Ama kararlarımın hep arkasında duracak kadar da güçlüyüm.

Gelme Ahmet gelme. Aşk acizlik sevmez. Aşk dev adamlar sever...

Gelme...

Hülya"

 

Bu haftaki mektubumuz da bu kadar. Hülya’nın çok sevdiği Helin ablasıydım. Hep yanındaydım. Hülya güçlü bir kadın. Şu an evli. İki kızı var. Aradan onbeş sene geçti. Seni seviyorum Hülya.

Medyum Helin

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 


papatya1983
10/03/2019 20:39
Helin abla merhaba iş ve para için bakım yapiyomusnz

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...