Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayın:

  (0212) 900 25 11

 

Tarife ve Ödeme koşulları

İşbu Araçlar Tarife ve Ödeme Koşulları WENGO iç yönetmeliğine bağlı bir yönetmeliktir. Bu yönetmeliğin amacı Katılımcıya Platformda her Danışman tarafından verilen hizmete uygulanan tarife ve ödeme koşulları hakkında bilgi vermektir.

İç yönetmelik terimleri gereğince, Katılımcının Platforma kaydını oluşturması İşbu Bağlı Yönetmeliği, İç Yönetmeliği ve diğer Bağlı Yönetmelikleri kabul ettiğini varsayılıyor.

İç yönetmeliği ve Kullanım Koşullarının herhangi bir hükümlük çelişme durumunda üstün gelen yönetme işbu yönetmedir

Madde 1: Tarife koşulları bilgileri

Bir işlem sonuçlanmadan önce, Danışman Katılımcıya Madde 3’te detaylanan fiyat hesaplaması koşulları (“Tarife koşulları) hakkında bilgi veriyor.

Madde 2’de belirlenen kurallarının saygısı kaydı altında İşleme uygulanan Tarife koşulları özgürce Danışman tarafından belirlenir.

Avukat danışmanlar online hukuki hizmetlerin spesifik kurallarına uymak zorundadırlar.

Hizmet verildikten sonra ve WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin paylaştığı bilgilere dayanarak Danışman İşlemin bir özetini isteyen her Kullanıcıya Eposta yoluyla bu alttaki bilgileri iletmeyi taahhüt eder : Postérieurement à l'exécution de la Prestation et à partir des informations mises à sa disposition par WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, le Conseiller s'engage à délivrer par courrier électronique à tout Utilisateur qui le demande un récapitulatif de la Transaction précisant :

 • İşelm tarihi,
 • Danışmanın adı, adresi,
 • Danışmanın kullanıcı adı,
 • Detaylı dekont,
 • Vergiler dâhil ödenecek toplam tuta (“Fiyat”)

Danışman Kullanıcının talebi üzerinde Kullanıcı adı ve adres bilgilerini de iletir.

Danışmanın profesyonel veya satıcı sıfatı ile hizmet verdiğinde bu özette belirlenmesi gerekli olan bilgiler alttaki gibidir :

 • Tam ad, soyad ve adres ve gerekirse sermaye, sicil numarası, VD daire numarası
 • Vergi kimlik numarası ve/veya vergi mükellef numarası

Madde 2 : Tarifeler

İç yönetmeliğin II.5 maddesinin uygulamasınca, Danışman Wengo’nun sunduğu hizmetlerin aynısını sunan diğer siteler üzerinde belirtiği fiyatın Wengo Platformunda’kinden daha düşük olmayacağına dâhil söz verir.

Daha önce belirlenen koşullar altında, Tarife koşulları bu alttaki eşikleri geçmeyerek Danışman tarafından özgürce belirlenir:

 • Bir işlem Kullanıcı başı minimum üç (3) lira tutarında olmalıdır ;
 • Maksimum Kullanıcı başı işlem tutarı altı yüz (600) liradır. Paket tarifesi uygulanan işlemler haricinde bu tutar aşıldığında, Kullanıcıya haber verildikten sonra Hizmet kesilmekte.

Madde 3: Tarife koşulları

İşlem fiyatı Danışmanın tarife koşullarını oluşturmak için seçtiği koşullarına tabidir. Fiyatın oluşturan öğeler :

 • Dakika bazındaki bir fiyat, gerekirse bağlantı sağlama ücretini eklenerek verilen bir dakika bazındaki fiyat; veya,
 • Daha önceden belirlenmiş bir dakika sayısı için verilen bir zaman paketi ve gerekirse paket aşımından sonra uygulanan dakika bazındaki fiyat,
 • Birim olarak verilen bir hizmet için paket tutarı,
 • Kullanıcı Platform tarafından arandığında, https://private.experts.wengo.com.tr/index.html adresinde bulunan fiyat listesinde bulunan arama fiyatı eklenen bir dakika veya paket bazındaki fiyat

Madde 4 : Kullanıcı ödemesi

4.1. İstenilebilir ödeme

Hizmet verildikten sonra Ödeme Kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

Danışman dakika bazındaki tarifeyi seçtiğinde, faturalandırması dakika başında yapılıyor ; her başlatılan dakika Kullanıcı tarafından ödenmelidir.

4.2. İşlemin ödeme koşulları

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcılara güvenli ödeme şekilleri sunuyor, bütün olmayan listeyi bulabilirsiniz :

 • Banka kartı ile ödeme;
 • Bir hizmet kategorisi için geçerli olan WENGO kartı ile ödeme.

Bu belirtilen ödeme koşullarını biri kullanılarak yapılan ödemeler Danışmanın önceden onay vermesini gerektirir

Wengo cüzdanı ile ödeme

Kullanıcı ödemelerini yapması için bir Wengo cüzdanı kullanabilir. Bu ödeme şekli platformdan veya Kullanıcının Wengo Call-center üzerinden hesabı olduğu taktirde işbu Call-center’ünden verilen direkt hizmetlerin alımı için geçerlidir ( bundan sonra “Wengo Cüzdanı” olarak adlandırılacaktır).

Wengo Cüzdanı Kullanıcının para miktarı yatırabileceği bir hesaptır. Kullanıcı Danışmana bağlanmadan, Wengo cüzdanına yatırdığı tutara göre kullanabileceği dakikalar hakkında bilgi verilir.

Kullanıcı herhangi bir işlem gerçekleştirdiğinde Wengo cüzdanından bulunan tutar diğer mevcut olan diğer ödeme şekillerine göre öncellikle kullanılmaktadır.

Fikir değiştirme hakkını kullanmadığı durumda Wengo Cüzdanına yatırılan ve kullanılmayan bakiye iade edilmez. Wengo cüzdanında mevcut olan bakiyenin on iki ay içinde kullanılmadığı ve bu süre zarfında Wengo cüzdanına yeni bir yatırım yapılmadığı takdirde Kullanıcı mevcut bakiyesini kaybeder. Wengo Cüzdanına para yatırım yapıldığı anda hesapta öncede olan mevcut toplam bakiye o tarihte yatırılmış gibi kabul olunur ve bu nedenle on iki aylık bir kullanım süresine sahip olur.

Bu hizmetten faydalanmak için Kullanıcı Wengo cüzdanına Paypal veya Kredi kartı ile online ödeme yaparak bir yatırım yapmalıdır. Wengo cüzdanına yatırılan tutarın herhangi bir maksimum sınıra tabi değildir.

Kullanıcı on dört (14) tam gün içinde herhangi bir ceza ödemeden ve sebep vermeden fikir değiştirme hakkına sahiptir. Bu on dört (14) gün online ödeme yapıldığı tarihten itibaren başlamaktadır. Son gün bir Cumartesı, Pazar veya tatil/çalışma dışı günü denk geldiğinde son gün en yakın olan iş gününe denk gelecektir. Kullanıcı fikir değiştirme hakkından Müşteri Hizmetlerine iadeli taahhütlü bir mektup yollayarak faydalanabilir.

Kullanıcı işlemleri için Wengo Cüzdanını veya banka kartını kullanıyorsa Wengo hesabını direkt olarak müşteri alanına girerek ( ‘Ödeme şekillerim’ > ‘Cüzdanım’ ) veya Müşteri hizmetlerine talepte bulunarak bloke edebilir.

Wengo Cüzdanı Wengo tarafından veya Danışmanlar tarafından sunulan promosyon fırsatları sayesinde yükleme yapması mümkündür. Bu durumda bakiye her fırsata spesifik Platformda inceleyebileceğiniz kullanım koşullarına tabidir.

Madde 5 : WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ödenen komisyon

5.1. İstenilebilir komisyon

Hizmetini sağlaması için Araçların kullanımına karşılık Danışman WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ye 5.2 Maddesinde açıklanan koşullara göre tanımlanan bir komisyon (“Komisyon”) tutarı ödemek zorundadır.

Komisyon WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’e altta listesi olan hizmetlerin ücretlendirmesi adına yapılır :

 • Teknik ara yüzün temini
 • Online E-broker rolü,
 • Gerçekleşen işlem ile ilgili bilgi verme

Bu nedenler, Komisyon İşlemin mükellef olduğu durumda akıbeti ne olursa olsun ödenmelidir

5.2. Komisyon tutarın belirlemesi

Her Danışman WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’e götürü veya Madde 2’de tanımlanan İşlem Fiyatının bir yüzdesine uygun olan bir komisyon ödemek zorundadır. Uygulanan komisyon tutarları https://private.uzman.wengo.com.tr sitesinde mevcuttur.

Değişiklik yürürlüğe girmeden otuz (30) gün önce Danışmanı haberdar etmek şartıyla WENGO işbu Danışmanın borçlu olduğu Komisyon tutarını değiştirme hakkını saklı tutar.

5.3. Komisyonun ödemesi

Platformda yapılan bir işlemin neticesinde WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’e Danışman tarafından ödenmesi gereken Komisyon Madde 6’da belirlediği gibi otomatik olarak Emanet hesabında tahsil edilen tutarlardan alınmaktadır.

Emanet hesapta bulunan işlem fiyatının Danışmana aktarılmasında ve WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından ilgili faturanın Danışmanın kişisel hesabına temin edilmesinden sonra Komisyon maksimum kırk beş (45) gün içinde alınır, bu sürenin bitiş günü Pazar gününe denk geldiğinde süre bir gün uzatılmaktadır.

Özellikle ahlak dışı bir sahte ödemenin iptali neticesinde emanet hesapta ilgili tutarların bulunmaması yüzünden, Komisyonun geç veya yapılmaması durumunda WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Danışmanın hesabını askıya alır. Yedi (7) gün içinde bu durumun düzenlenmemesi durumunda WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Danışmanın kaydını herhangi bir sebep göstermeksizin ve derhal silme hakkına sahiptir.

Komisyonun ödemesinde gecikme veya yapılmaması halinde, tazminat talebi ve WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin çıkarlarının korunması için gerekli herhangi bir eyleme halel getirmeksizin, ödenmesi gereken tutarlar yasal faizin bir buçuk (1.5) oranında gecikme zammına tabi olur.

5.4. İşlemler durumu

Danışman Kullanıcının İşlem fiyatının ödemesinin bu hesaba yatırıldığından Kişisel hesabındaki görünümün sayesinde haberdar edilir. Bu listede Danışmanın bulacağı detaylar:

 • Ödenmiş işlemler;
 • Ödemesi gerçekleşmede olan işlemler;
 • İtiraz edilen işlemler;
 • İptal edilen işlemler

Yapılan işlemlerin durumunu ve önceki ayın işlem listesini her an Danışman Kişisel hesabından görüntüleyebilir.

Kullanıcı tarafından gerçekte ödenen İşlem fiyatından İşbu yönetmeliğin Madde 5.2’ye uygun olarak belirlenen Komisyon tutarı çıkartılarak elde edilen tutar WENGO tarafından en geç ayın on beşinden (15) sonraki ilk mesai günü ödenir.

Madde 6: İşlem tutarı emaneti

İşlem tutarının emaneti WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından kendisinin seçtiği bankada açtığı Emanet hesaba yapılır.

Bu hizmete müracaat ederek Danışman WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ye Kullanıcının İşlem adına ödemek zorunda olduğu tutarın emanet hesabına yatırılmasına izin verir.

Katılımcılar emanet hesaba yatırılan tutarların İç yönetmeliğe uygun olarak sadece Platformda yapılan İşlemlerin ödemesi olduğunu kabul ederler.

Danışman ödenen tutarların emanetinden doğan faizlerin üzerinde hak iddia etmesinden vazgeçer, işbu faizler Fransız Medeni Kanununun 1957 Maddesine göre WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’in mülkiyeti kabul edilmektedir.

İşlem yapılır yapılmaz Emanet hesabına Fiyatın geçmediği görülürse, İhtilaf Çözümü yönetmeliğin tahsil edilen ve itiraz edilen İşlemler için belirlenen 2.3 Maddesince işbu Danışman kişisel olarak borçlu olan Katılımcıya karşı dava açma hakkına sahiptir.

İşlem fiyatı emanet hesaba geçtikten sonra Araçların kullanımı adına İşbu düzenlemenin 5.2 Maddesinde belirlenen komisyonunu çıkartarak Danışmana ödeme yapılması için bankaya ödeme emri verme yetkisi sadece WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ aittir.

Bu miktar bir sonraki ayın 5'inden itibaren, ilk iş günü havale edilir.

Danışman, kendisine MyBestPro Ltd. Şti. tarafından yapılacak olanın ödeme miktarının tüm vergiler dahil yüz (100) euroya ulaştığı takdirde havale edileceği konusunda bilgi sahibidir.

Eğer Danışman’a ödenecek miktar tüm vergiler dahil olacak şekilde yüz (100) euronun altındaysa, havale bu miktar tüm vergiler dahil yüz (100) euroya ulaşınca yapılacaktır. 

 

Madde 7: İtiraz ve dolandırıcılık

Fransız Para ve Mali kanunun L. 132-2 Maddesine göre WENGO güvenli ödeme hizmetinden yapılan İşlem fiyatı Banka kartı ödeme emri geri alınamaz banka Kartı hileli kullanımı dışında.

Bu nedenle Hizmetten memnun kalmadığında veya işbu ödeme Hizmet teklifine uygun olmadığında Kullanıcı ödemeye itiraz edemez.

İhtilaf durumunda İhtilaf Çözümü yönetmeliğinin 1.1 Maddesi gereğince Katılımcılar işbu ihtilafı daha önceden çözümlemek zorundalardır.

Çözüm bulunmaması halinde ve asıl rolünün sadece Online Broker kısıtlı olmasına rağmen, WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ödeme emanet hesaba geçtikten sonra Katılımcılar arasındaki İhtilafın uzlaşarak çözümlenmesi için elinden geleni yapmaktadır.

İhtilaf yönetmeliği gereğince Katılımcılar İhtilaf durumunda WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’yi işbu İhtilaftan haberdar etmek için Müşteri Hizmetleri bölümünden kendisiyle irtibata geçmelidir.

Fakat hileli Banka Kartı kullanarak yapılan her ödeme için, kart sahibi ihtilaflı tutarın iade edilmesi talebinde bulunabilir.

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından işlem tutarının iade edilmesi gerektiren bir olay durumunda (itiraz edilen işlemler veya Madde 5’de belirlenen iptal edilen işlemler), Danışman İşleme bağlı risklerini üstüne aldığı taktirde işbu tutarından WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ye borçludur, İç yönetmeliğin I.3. Maddesince WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ rolü sadece E-broker rolüne kısıtlıdır.

İşlem tutarına ihtilaflı tutarının bankaya iadesi için WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından ödenen masraflar eklenmektedir. Masraflar itirazın yapıldığı ayı belirten spesifik bir faturada tutulur.

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Danışmanın talebi üzerine iade ile ilgili bütün makbuzları yollamaktadır.

Fransız Medeni Kanunun 1289’dan 1299 maddesine kadar belirlenen tazminat kuraları gereği WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ihtilaflı tutarı Danışmana yapılacak ödemlerinden kesilecektir.

Madde 8: Katılımcının para aklama ile ilgili Fransız ceza kanunu ihlali

Katılımcı Platformu Fransız ceza kanunun 324-1 Maddesinde tarif edilen yasadışı ve özellikle para aklama faaliyetleri kullanması yasaktır.

Katılımcı WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’in kendisinin gerekli olduğunu değerlendirdiği durumda bütün gerekli bilgileri, kişisel bilgiler dahil olmak üzere ilgili makamlara vereceğinden uyarılmıştır.

Güvenlik tedbiri olarak, böyle bir suçun işlenmesi hakkında bir demet ipucuna sahip olduğunda WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tam itiraza yer kalmayacak şekilde, kalıcı olarak ve ihbar vermeden bir Katılımcının kaydını iptal etme veya askıyı alma hakkına sahiptir.

 

Wengo iç yönetmelik dön


2022 - MyBestPro - 75 rue d'Amsterdam - 75008 Paris, FRANCE