Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayın:

  (0212) 900 25 11


Araçlar kullanım koşulları-

18 Eylül 2014 versiyonu

Posta ve Elektronik İletişim kodunun L.33-1 maddesi hükümlerine göre Fransız Elektronik ve Posta İletişim Düzenleyici Kurumunca (Autorité de Régulation des Communications Electroniques et des Postes (bundan sonra « ARCEP » olarak adlandırılacaktır) ) MyBestPro SAS’yi elektronik iletişim operatörü olarak beyan etmiştir.

Platform yöneticisi ve operatörü faaliyeti çerçevesinde WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcılara araçlar sunmaktadır (“Araçlar”).

İşbu Araçlar Kullanım Koşulları ( bundan sonra “Kullanım Koşulları” olarak adlandırılacaktır) WENGO iç yönetmeliğine bağlı bir yönetmeliktir.

İç yönetmelik terimleri gereğince, Katılımcının Platforma kaydını oluşturması İşbu Bağlı Yönetmeliği, İç Yönetmeliği ve diğer Bağlı Yönetmelikleri kabul ettiğini varsayıyor.

İç yönetmeliği ve Kullanım Koşullarının herhangi bir hükümlük çelişmesi durumunda üstün gelen yönetme işbu yönetmedir.

Madde 1: Tanımlamalar

Tekil veya çoğul olarak bulunan kelimelerin ve deyimlerin bu Kullanım Koşulları çerçevesinde anlamlarını bu aşağıda bulabilirsiniz:

Malzeme: Katılımcının sahip olması gereken ve 4. Maddede tanımlanan minimal yapılandırmayı taşıyan Malzeme.

2. Araç: Platformda her Katılımcıya WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından sunulan her Yazılım:

  • Web’den İnternet, Email , Chat yolu ile iletişime girme imkanı veren bedava araçlar (bundan sonra “Bedava Araçlar” olarak adlandırılacaktır) ;
  • Katılımcı arası Web, Email , Chat yolu ile iletişime girme imkanı veren araçlar (bundan sonra “Paralı Araçlar” olarak adlandırılacaktır). Phone2Phone bir Hizmetten faydalanmak için direkt olarak analojik tuşlara sahip olan telefonundan aranması isteyen bir Kullanıcıya sunulan bir araçtır.

Madde 2: Üyelik- Süre

Katılımcı olarak Platformda kayıt olmak herhangi bir aracı ilk kullanımından önce mecburen yapılmalıdır. Bunun için Katılımcı Sitede mevcut olan üyelik formu sayesinde Kişisel Hesabını oluşturmalıdır. Kayıt İç yönetmeliğin I.2. Maddesinde detaylanan koşullara tabidir.

Koşullar belirsiz bir süre için WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ve Katılımcı arasında yürürlüktedir.

Madde 3: Araçların Kullanım Koşulları

3.1. Başlangıç yapılandırması

Katılımcının sahip olduğu Malzemenin en az bu aşağıdaki bulunan minimal yapılandırmaları taşımalıdır:

  • Windows 2000/XP/Vista’ya veya GNU/Linux (2.6.x) ‘e sahip olan bilgisayar veya Mac OS X 10.3.9 ve üst sürümlülerine sahip Mac,
  • Geniş bantlı İnternet bağlantısı 128 kbps/128kbps (ADSL ya da Kablo),
  • Ses kartı, mikrofon ve hoparlör veya mikrofonlu kulaklık,
  • Görüntülü telefon ve Windows için Direct X 9 veya üst sürümü,
  • Adobe Flash Player Versiyon 9 veya üst sürümü,
  • Görüntülü telefon için 500 MHz veya 1000 MHz bir işlemci,
  • Harddisk’te mevcut 128 Mo RAM, 30 Mo kullanılabilir disk alanı

Kullanıcı yürürlükte olan normlara uygun olarak Malzemesinin bakımı, kullanımı ve kuruluşu için tek sorumlu olduğunu kabul ediyor.

3.2. Araçlara ulaşım koşulları

Geniş bantlı İnternet bağlantısının hızı giriş ve çıkışta 128 Kbps olmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Kullanıcının telefon hattı kalitesinden sorumlu değildir. Telefon hattının kalitesi Fransız Tüketici Kodunun L.121-83 maddesinin hükümlerine göre müşterisi olduğunuz telefon operatörü tarafından sağlanmaktadır.

İşbu ulaşım koşulları işbu belgenin 9. Maddesinde tanımlanan koşullara göre değişebilir.

3.3. Araçlara ulaşım kısıtlaması

Kullanıcının kaydolduğu herhangi Araç için işbu Kullanıcı bu aşağıda bulunan kısıtlamalardan sarih bir şekilde bilgilendirilmiştir:

Telefon dışında, İnternet üzerinden araca ulaşım geniş bantlı bağlantının kesilmesi ile birlikte kesilir.

3.4. Katılımcıya sunulan Araçlar

Araçlar IP Protokolü ve genel ağ İnternet bazında sunulmaktadır.

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcıya Aracı kişisel, ayrıcalıklı olmayan ve transfer edilmeyen bir şekilde sunmaktadır.

Kullanım hakkı Katılımcının sunulan yazılım kullanım ara yüzüne tıkladığı andan itibaren başlar.

Phone2Phone bütün Katılımcılar için Paralı bir Araçtır, tarifesini Sitede bulabilir.

Madde 4: Teknik yardım

Katılımcının teknik sorunlarına cevap vermek ve kendisinin karşılaşabileceği bir Aracın kullanımına bağlı herhangi bir olası arızayı çözümlemek için WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcının karşılaşabileceği sorunları efektif bir şekilde çözümlemesi için bir Yardım hizmeti sunmaktadır. Böylece Katılımcı Araca ulaşım sorunlarını Müşteri hizmetlerine ulaşarak bildirebilir.

Araca ulaşım sorunu yaşandığında, yeniden kurma süresi karşılanan soruna bağlıdır ama her halükarda kırk sekiz (48) saati geçmez.

Madde 5: Garanti yokluğu

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcılara yönelik Araçların “çalışır durumda” olduğunu ve herhangi bir garanti veya sarih garanti koşulu vermemektedir.

Katılımcı Katılımcılara yönelik Araçların aralıksız ve arızasız çalışacağını veya performans isteklerini tatmin edeceğini garanti etmenin mümkün olmadığını kabul ediyor.

Madde 6: Bakım

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’nun bakım veya güncellemeye bağlı nedenlerden dolayı Araçlara ulaşımını askıya alma hakkı saklıdır. WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ mümkün oldukça olası kesimlerden, askıya alınışlardan ve daha genel anlamda bir Aracın öngörülen herhangi bir bakım veya güncelleme işleminden Katılımcıyı uyaracağını taahhüt eder.

Madde 7: Değişim-Gelişim

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Araçların özelliklerini ve işbu yönetimin 3. Maddesinde belirlenen ulaşım koşullarını değiştirme veya geliştirme hakkına sahiptir.

Teknoloji gelişimi veya pazarın beklentileri hesaba alınarak WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yeni Araçlar sunmak zorunda kalabilir.

Madde 8: Fikri mülkiyet

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Araçların haklarına sahip olduğunu beyan eder.

Araç kullanımı İç yönetmeliğin I.6 Maddesinde açıklanan Fikri mülkiyet kurallarına uyulmasını ima etmektedir.

3.üncü bir şahıs tarafından herhangi bir taklit ya da taklit olarak adlandırabilen bir davranış sergilenirse ve Katılımcı bundan haberdar ise WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’ne bildirmek zorundadır. WENGOS SAS gerekli kovuşturmaların takibini kendi yapar.

Madde 9: SorumluluklarMadde 9: Sorumluluklar

9.1. WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’nin sorumlukları

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Katılımcıya elinden geldikçe ve teknik zorlamalar şartı ile sahip olduğu bütün araçları kullanarak güvenilir ve ahlaksızlıktan muaf hizmetler sunmayı hedefliyor. Olası arıza veya düzgün bir hizmet için gerekli bakım işlemleri, mücbir sebep veya WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’nin kontrolünde olmayan bir olay saklı kalmak kaydıyla WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Araçlarının ulaşımını kesintisiz bir şekilde yapılması için gerekli bütün çabaları göstereceğini temin ediyor. WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Araçlarının kesintisiz ve devamlı kullanımını sağlamak için gerekli olan bütün hazırlıkları yapacaktır.

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İşbu sözleşmede bulunan 3. Maddenin hükümleri saklı kalmak kaydıyla Araçların ulaşımında kesilmeleri önlemek için gerekli olan bütün önlemleri alacaktır

Her halükarda, WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’nin altta belirtilen durumlarda sorumluluğu öne sürülemez

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Siteden yüklenen dosyaların virüs, solucan, Truva atından veya başkalarına mallarına yok eden veya bulaştıran başka bir koddan muaf olduğunu garanti edemez. Veri girişleri ve çıkışlarının doğruluğuyla ilgili kendi özel taleplerini karşılamak için yeterli kontrol noktaları ve prosedürleri uygulamak ve olası kaybolmuş verileri tekrardan almak için Site dışında bir sistem kullanmak Kullanıcıya kalmıştır.

Bir Katılımcının Aracı yanlış kullandığı bir durumunda WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’nin sorumluluğu öne sürülemez;

Kullanıcının malzemesinin Araç ile uyuşmazlığından veya bu uyuşmazlıktan kaynaklanan arıza ve/ veya hasarlardan WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ sorumlu tutulamaz;

3.üncü şahısların Katılımcının Kişisel Hesabını hileli bir şekilde kullanmasından ve bundan kaynaklanan zararlardan WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ sorumlu tutulamaz;

Sitenin hileli kullanımından WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ sorumlu tutulamaz;

WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Araç kullanımından kaynaklanan, WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED Şirketi’ne yüklenebilir teknik hataların haricinde, dolaylı veya ikincil hasarlardan özellikle ciro, ticari kar, program, bilgi ve Aracın kullanımdan kaynaklanan kayıplarından hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Aracın kullanımından sonra meydana gelen hasarlardan sadece Katılımcı sorumludur ve korumak istediği herhangi bir bilgi ve/veya içeriği kendi Malzemesinde düzenli kaydetmesinden kendi sorumludur.

Her hâlükârda, Aracın teminatı çerçevesinde sorumluluğun WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ait olduğu bir varsayımda, Profesyonel Katılımcıya ödenen tutarın tavanı 200 €’dur.

9.2. Katılımcı sorumlukları

9.2.1. Araçların kullanımı

Katılımcı Araçların kullanımı sırasında ortaya çıkan direkt ya da dolaylı, maddi ya da maddi olmayan zararlardan sadece kendisi sorumludur, özellikle:

3.üncü bir şahıs tarafından Gizli kodların kullanmasından ve erişilen herhangi bir bilginin iletilmesinden çıkan zararlardan, bu kullanım veya ileti sadece WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne yüklenebilir teknik bir eksikliğinden kaynaklandığını ispat edilmediği taktirce;

Geniş bantlı İnternet bağlantısı kullanımından çıkan zararlardan;

Katılımcının İnternet’te ilettiği bilgilerin ve verilerin kullanımı ve/veya faydalanmasından çıkan zararlar.

Uygun olmayan malzeme kullanması, özellikle WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından sunulan araçlardan başka araçlara ulaşımını sağlayan “korsan kartlar” , yasal bir suç oluşturabileceğinden Kullanıcı uyarılmıştır.

9.2.2. Yürürlükte olan yasalar ve kurallar

Katılımcı 3.üncü şahısların haklarını veya kamu düzeni ve genel ahlak kurallarını saygı göstereceğine taahhüt eder. Böylece Katılımcı Araçların kullanımı esnasında iletilen bilgilerin bu alttaki sınırlayıcı olmayan zorunluklar listesine uygun olacağını beyan eder:

Pornografi veya pedofili içermiyor olması;

Şiddete, cinayete, suça, terörist hareketlere, hırsızlığa, tahrip veya bozma eylemlerine teşvik eden içerikler;

Savaş cinayetlerinin, İnsanlığa karşı suçlarının ve terörizm eylemlerinin savunmasını yapan içerikler;

Bir kişi veya gruba karşı ait oldukları etnik gruplar, ülke, ırk veya din veya adetlerinden dolayı ayrımcılığa, nefrete veya şiddete teşvik eden içerikler;

Bir insanın onuruna veya itibarına zarar veren içerikler;

Güvenlik, özel hayat ve 3.üncü bir şahısın imgesine zarar veren içerikler.

9.2.3. Yazılıma zarar verme

Katılımcıya yasak olanlar:

Yazılıma olası yanlışlıkları düzeltme amaçlı olsa bile değişiklik getirmek ya da getirttirmek;

Kopyalama, neşriyat, kayıt ( yedek kopya kaydı haricinde), yazılımı değiştirme veya türetilmiş bir esere tümlevini almak;

Birleştirmek, ayırmak, zarar vermek, değiştirmek, ters mühendislik gerçekleştirmek, ters derlemek, Yazılımı, belge bilim veya kaynak kodunu çözmek, Yazılımı iyileştirmek veya kaynak kodu ya da Yazılım protokolünü ulaşmaya veya etkisi olan herhangi bir yöntem kullanmak;

Yazılımın tümünü veya bir bölümünü başka bir yazılıma, programa veya hizmete karıştırmak, tümlevini almak, tekrardan kullanmak veya dahil etmek;

Yazılımın dağıtımını veya tekrar dağıtmak, devretmek, kiralamak, ödünç vermek, transfer etmek, garanti vermek veya alt lisans vermek

Katılımcı Yazılımın kaynaklarına ulaşması yasaktır.

Fakat Fransız Fikri mülkiyet yasasının L.122-6 maddesine ve iç yönetmeliğin I.6. maddesine göre WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Yazılımın birlikte işlerliği için gerekli olan bütün bilgileri Katılımcıya, talebinin koşullarını belirtiğinden sonra en kısa zaman içinde vermelidir.

Madde 10: Şikâyet

Herhangi bir şikâyet durumunda, Katılımcı talebini posta yolluyla Fransa’da bulunan müşteri hizmetlerine yollamalıdır : « Service Clients – MyBestPro 75 rue d'Amsterdam 75008 Paris – France ».

Katılımcı tarafından WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne yapılan her yazışmada, elektronik veya mektup olsun, taleplerini işleyişini kolaylaştırmak ve daha hızlı bir şekilde kimliğini bulunması için adı, soyadı, Eposta adresini ve kullanıcı adını belirteceğine taahhüt eder. Bütün olmayan herhangi bir talep WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından işlenmemektedir.

Katılımcı Aracın kötü bir kullanımdan sonuçlanan herhangi bir şikâyetin kayda alınmayacağından şimdiden haberdardır. Bu durumda işbu yönetmelikte bulunan 9.2 maddesine göre tek sorumlu Katılımcıdır.

Madde 11: Arşivleme

Platformda üyelik bilgileri gibi kayıt edilen bilgiler adli yetkilerce talep edilebilirliğinden dolayı WENGO BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafınca saklanmaktadır.

Madde 12 : Uygulanabilir yasa –

İŞBU KOŞULLAR FRANSIZ YASASINA UYGUNDUR. İŞBU KOŞULLARIN UYGULAMASI, YORUMU, KURULUŞU İLE İLGİLİ ANLAŞMAZLIKLAR VE BU KOŞULLARIN İPTALİNDEN ÇIKAN SONUÇLAR MAHKEME IŞINDA BİR ANLAŞMA ARAYIŞINA YOL AÇAR.

FAKAT MÜZAKERELER VEYA ARABULUCULUK ARAYIŞLARI BAŞARISIZ OLDUĞU VAKİT KATILIMCI BÖYLE BİR YARGI YETKİSİNE KARŞI GELEMEDİĞİ TAKDİRDE ANLAŞMAZLIK YARGITAY MAHEKEMESİNE SEVK EDİLİR.


İçtüzüğe dön


2022 - MyBestPro - 75 rue d'Amsterdam - 75008 Paris, FRANCE